Tek Türkiye Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ezgi Sertel (Nazli)

Ezgi Sertel (Nazli) Empty Ezgi Sertel (Nazli)

Mesaj tarafından Hasibe Ptsi Eyl. 28, 2009 7:38 pm

Doğum tarihi: 01/10/1981
Doğum yeri: Safranbolu
Eğitimi: İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği

Rol Aldığı Yapımlar

Memleket Hikayeleri - Anamas
Ayrılık
Tek Türkiye
Kumarbazın Karısı
Tertemiz
Memleket Hikayeleri - Benden Sevdalı mısın?
Yağmurdan Sonra
Memleket Hikayeleri - Molla Ahmed
Üç Kadın
Acı Hayat
Kalp Gözü
Cennet Mahallesi
Büyük Buluşma
Sırlar Dünyası / Sır Kapısı

'Öğretmen olsam, Doğu'ya gönüllü giderdim'

Güneydoğu'ya gönüllü giden bir doktorun yaşadıklarının anlatıldığı dizide, Zeynep öğretmen karakterini oynayan Ezgi Sertel'in söyledikleri yüz binlerce öğretmene örnek olacak nitelikte: "Dizide rol yapıyorum; ama gerçekten öğretmen olsam tereddüt etmeden o bölgeye giderdim. Oradaki insanların ihtiyacı var. Eğitim her şeyin başında geliyor." Sertel, işini severek yapıyor, çekimlerde dağa çıkıyor, düşüyor, kalkıyor. "Burada bir aile gibiyiz." diyen Sertel, "Hikâyenin ruhu herkese işlemiş durumda. Burada bir el ele tutuşmuşluk var. Dizinin başarısının altında yatan gerçek de bu." diyor. Oyunculuğa Kanal 7'deki Memleket ve Türkü filmleriyle başlayan Sertel, Kalp Gözü, Sırlar Dünyası, Büyük Buluşma ile kırktan fazla televizyon filminde rol aldı. Bir dönem Cennet Mahallesi ve Acı Hayat'ta da görev alan oyuncu 'Tek Türkiye'nin farklı bir proje olduğunu her fırsatta dillendiriyor. Perşembe günleri aldığı yüksek reytingle 'Kurtlar Vadisi Pusu'ya kafa tutan dizi Konya'nın köylerinde çekiliyor.
Hasibe
Hasibe
Admin

Teşekkür Puanı : 0

https://tekturkiye.all-up.com

- Similar topics